HbbTV reklama

Objevte silné stránky reklamy na HbbTV

Reklama

Na konci června jsme pro klienta z oblasti FMCG realizovali pilotní reklamní kampaň na platformě HbbTV.  Přečtěte si základní informace o tomto formátu.

Co je HbbTV?

Hybridní televize neboli HbbTV využívá propojení televizního vysílání a internetu a umožňuje zobrazit reklamu inzerenta během vysílání. Typickým způsobem řešení je zobrazení banneru v rohu obrazovky. Po kliknutí na tak zvané červené tlačítko (red button) je divák přesměrován na microsite, kde nalezne další obsah inzerenta. Microsite vzniká podobným způsobem jako klasická webová stránka, avšak ve zvláštní specifikaci html kódu označovaném jako CE-HTML (nebo také Web4CE – Web for Consumer Electronics).

Hlavní výhodou je měřitelnost

Výhodou reklamy na HbbTV je její měřitelnost. Pro měření menších kampaní je dostačující i Google Analytics ve verzi zdarma. U větších kampaní již bude nutné uvažovat kvůli rozsahu dat o placené verzi. Po implementaci měřících kódů lze na Vaší microsite sledovat všechny standardní metriky jako počet zobrazení, počet kliknutí, čas strávený na stránce.

Další velkou výhodou je interaktivita na microsite. Pro získání kontaktních informací lze vytvořit registrační formulář nebo stránku propojit s SMS systémem, kdy je po zadání čísla uživatelem odeslána zpráva přímo na jeho telefon.

Třetím neméně důležitým faktorem je možnost geografického cílení podle PSČ. Televize se tak nově může stát nástrojem pro lokální, interaktivní i efektivní prezentaci společnosti v jednotlivých regionech.

Na co si dát pozor

Před startem kampaně se ptejte na podmínky zobrazení reklamy na každém kanálu, protože tyto podmínky mohou být odlišné pro různou televizi i kanál. Různé jsou také modely zpoplatnění inzerce, i když se zdá, že převáží model typický pro internetovou displejovou reklamu, tedy platba za počet zobrazení reklamy, nemusí to tak nutně vždy být.

Cíl kampaně

Pilotní kampaní v prostředí HbbTV si zadavatel chtěl tento formát, který lze stále považovat za novinku, otestovat. Nepochybujeme, že jde o velmi perspektivní nástroj, který televizní reklamu přiblíží na úroveň internetové displejové reklamy a stane se nedílnou součástí reklamního portfolia marketérů. Proto čím dříve začnete s testováním, tím rychleji najdete tu správnou cestu pro využití HbbTV.

Nejste si stále jisti, zda je HbbTV pro Vás ten správný formát? Máte zájem o další informace či si chcete tento formát pouze otestovat? Neváhejte nás kontaktovat.

, ,
Předchozí příspěvek
10 kapitol strategie pro sociální sítě
Následující příspěvek
Přidaná hodnota školení komunikace pro telekomunikační jedničku

Související články

Menu