Jaká je top level analytika podle Socialbakers?

Analytika

Navštívili jsme v Praze hlavní stan Socialbakers – globální značku pro měření a reporting sociálních médií a povídali jsme si o řešeních na míru pro náročnější klienty. Tady je shrnutí toho nejdůležitějšího z našeho pohledu.

Top level pohled v reálném čase

Řešení reportingu se díky Socialbakers posouvá od statických reportů v pdf na displeje obrazovek Social Command Center, na kterých se mění jednotlivé sestavy grafů dle preference klienta. Kdy se vám to může hodit? Například pokud jste organizátor obrovského eventu ála Super Bowl nebo jedete po světě masové kampaně a chcete vidět jejich průběh a dopad v prostředí sociálních médií.

Jedno číslo

Z požadavků na rychlý přehled o stavu a výkonu sociálních médií vzniknul tzv. Social Health Index. Index ukazuje vaši aktuální hodnotu percentilu proti zvolené bázi značek a jde tedy o vaši pozici v rámci srovnání s ostatními. Jakou bázi značek si zvolíte, je pak na vás.

Index je vhodný pro top level manažery, kteří potřebují jedno číslo do prezentace v rámci celkových aktivit. Chybí zde však vazba na vlastní business výsledky.

Predikce a trendy

Historická data jsou prý historií. Trend jsou data v reálném čase a predikce vývoje. Socialbakers v tomto směru již uvedli nástroj „promoted post detection“. Dále pak připravují nástroj pro odhad úspěšnosti právě vypublikovaného příspěvku a, což zní velmi zajímavě, identifikaci období, ve kterém je vhodné příspěvek vypublikovat s ohledem na aktivitu konkurenčních značek.

Tyto nástroje by měly umožnit například snížení nákladů na propagaci příspěvků díky publikaci v čas, kdy příspěvek nečelí takové konkurenci ostatních příspěvků.

Integrace dat

V neposlední řadě Socialbakers nabízí vytvoření řešení pro monitoring a reporting zcela na míru. Je dokonce možné integrovat do řídicí platformy data třetích stran nebo data vlastní a zobrazit je dle potřeby. Tuto možnost oceňujeme zejména z toho důvodu, že na trhu existuje více produktů, které jsou silné v dílčích oblastech a teprve jejich kombinací získáte ucelený a kvalitní obraz o vaší aktivitě v online prostředí.

Zajímá Vás, jak zvolit nejlepší nástroj pro analytiku? Napište nám a rádi Vám doporučíme vhodný nástroj.

, ,
Následující příspěvek
Trendy 2016 v digitálním marketingu

Související články

Menu